مجله

بهترین هدایای تبلیغاتی

بهتین-هدایای-تبلیغاتی

بهترین هدایای تبلیغاتی چیست ؟ چگونه با انتخاب درست به بهترین نتیجه برسیم.

بهترین هدایای تبلیغاتی !!!

هر ساله ترند ها و محصولات جدید وارد بازار می شوند و پس از مدتی از محبوبیت آنها کاسته می شود، در حالی که به نظر می رسد برخی از آنها چندین سال ادامه دارند.این موضوع در صنعت هدایای تبلیغاتی نیز صادق است.

هدایای تبلیغاتی (Promotional Gifts) یک تصور ماندگار را ایجاد می کنند؛ مطمئن شوید که تاثیر خوبی میگذارند

هدایای تبلیغاتی که درجه بندی شده و به خوبی ارائه می شوند، مطمئنا می توانند راهی برای پیشبرد منافع مثبت و ایجاد بازده کسب کنند.

مثلا اگر شما خودکار تبلیغاتی ارزان را انتخاب کنید می توانید بازده کمی نسبت به کیفیت آن خودکار تبلیغاتی را همراه داشته باشید.

مثلا هدایای تبلیغاتی کم کیفیت و ضعیف نه تنها طعم بدی را در دهان گیرنده به وجود می آورند بلکه می توانند باعث ایجاد چرخش منفی برای شرکت شما شوند.

یک پیشنهاد تبلیغاتی خوب با کیفیت پایین مطمئنا می تواند یک تصور قدرتمند را ایجاد کند، اما به احتمال زیاد شما نمی خواهید.

بهترین هدایای تبلیغاتیآیا در پی هدایای تبلیغاتی جدیدی هستید. ما معتقديم ارائه هر نوع کالايی بايستی ضمن حفظ سودآوری، ارزش تبليغاتی بيافريند، هويت آفرينی و هويت سازی كند كه اين يكی از شاخص های هدف گذاری مهم برای انتخاب هدایا تبلیغاتی می باشد.

از جمله مزایای هدایای تبلیغاتی می‌توان به ماندگاری آنها اشاره کرد.

بسیاری از انواع هدایای تبلیغاتی، با توجه به نوع آن، ماه‌ها در دست مشتریان باقی می‌مانند و برند شما را یادآوری می‌کنند.

از دیگر مزیت‌های هدایای تبلیغاتی (Promotional Gifts) می‌توان به قیمت مناسب در برابر نرخ بازگشت سرمایه اشاره کرد.

تبلیغات دیگر، مثلا تبلیغ در رسانه‌ها، زودگذر است و سریعا فراموش می‌شود. اما هدایای تبلیغاتی، قیمت‌های بسیار مناسب‌تری دارد و مدت بیشتری در ذهن مشتری می‌ماند.

همه‌ی این ویژگی‌های دست به دست هم می‌دهند تا برای تهیه‌ی بهترین هدیه تبلیغاتی دست به کار شوید.

سوال مهمی که معمولا مشتریان ایده چاپ از ما میپرسند این است که بهترین هدیه تبلیغاتی کدام است ؟

جواب این سوال، به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلا یکی از مهم‌ترین عوامل، نوع کسب ‌و کار شما است.

از دیگر چیزهایی که بر بهترین هدایای تبلیغاتی می‌گذارد، مخاطبان برند است. هدایای تبلیغاتی در نهایت باید باعث خوشحالی و جلب توجه مخاطب هدف شما شود. بنابراین در انتخاب و طراحی آن، باید سلیقه‌ی مخاطب هدف را در نظر بگیرید.

بهترین هدایای تبلیغاتی

 

نکاتی برای انتخاب بهترین هدایای تبلیغاتی :

1. یک هدیه خاص و متفاوت انتخاب کنید

شاید فکر کنید که هدایای تبلیغاتی محدودیت دارند و چطور می‌توان هدیه‌ای خاص و متفاوت تهیه کرد. اقلامی که به عنوان هدایای تبلیغاتی می‌توانید ارائه کنید، محدودیت دارند ولی طراحی و خلاقیت شما، نامحدود است. در طراحی آنها سلیقه به خرج دهید.

برای طراح خوب هزینه کنید چون تاثیر فوق‌العاده‌ای در ظاهر نهایی هدایای تبلیغاتی و در نهایت، تاثیر خوبی در بازخورد و ذهنیت مشتری دارد.

به کیفیت آنها بسیار اهمیت بدهید. مثلا یک ماگ تبلیغاتی را تصور کنید که قابلیت گذاشتن در مایکرویو دارد، شکل ظاهری خوبی دارد و ابعاد آن مناسب است و در نهایت، طراحی آن چشم‌نواز و زیباست.

این ماگ، چون کاربردی و زیبا است، تا مدت‌ها و حتی تا سال‌ها روی میز مشتریان باقی می‌ماند و دائما از آن استفاده خواهند کرد.

در انتخاب و طراحی هدایای تبلیغاتی، خودتان را جای مخاطب بگذارید. حتی می‌توانید از هدایای تبلیغاتی که از طرف دیگران دریافت کرده‌اید، الهام بگیرید. مثلا یکی از آنها را که دائما استفاده می‌کنید، در نظر بگیرید. بررسی کنید که چه ویژگی‌هایی باعث شده که مورد توجهتان قرار بگیرد.

 

2. هدیه‌ای متناسب با نوع کسب‌وکار و متناسب با مخاطب تهیه کنید

برای انتخاب بهترین هدیه تبلیغاتی باید نوع کسب و کار و مخاطبان خود را در نظر بگیرید. هدایای تبلیغاتی باید به نوعی نماد از کسب و کار شما تبدیل شوند. به همین دلیل باید هدیه‌ای مرتبط تهیه کنید.

مثلا فرض کنید که یک شرکت ارائه‌‌کننده‌ی خدمات کامپیوتری و اینترنتی دارید. با توجه به نوع کسب‌وکارتان، فلش تبلیغاتی، هدیه‌ی بسیار مناسب‌تری نسبت به ماگ است.

فلش تبلیغاتی، دقیقا نوع کسب و کار شما را نشان می‌دهد. هدیه‌ای ارزشمند و پرکاربرد است و در هر بار استفاده، برند شما را در ذهن مشتری حک می‌کند.

یا اگر شما فروشگاه لباس فروشی دارید می توانید از ساک دستی آماده استفاده کنید .

شما می توانید لباس های خریداری شده توسط مشتریان را داخل ساک دستی کرافت آماده قرار داده و برند خود را تبلیغ نمایید.

هر چقدر آن ساک دستی کاغذی آماده کیفیت بالاتری داشته باشد و همچنین ماندگاری بالاتر می تواند برند شما که روی ساک دستی کاغذی قرار گرفته مدت بیشتری در ذهن مخاطبانتان جای بگیرد.

 

3. لوگوی خود را فراموش نکنید

هدایای تبلیغاتی باید توجه مشتری را جلب کند و زیبا باشد ولی جنبه‌ی تبلیغاتی آن را نباید فراموش کنید.

هر هدیه‌ای که انتخاب می‌کنید حتما باید لوگوی شما را در بر بگیرد. فرقی نمی‌کند که این هدیه تبلیغاتی چیست، حتما لوگوی خود را در آن بگنجانید تا برای همیشه در ذهن مخاطب باقی بماند.

 

4. هدیه تبلیغاتی ماندگار انتخاب کنید

در انتخاب بهترین هدایای تبلیغاتی به کیفیت و ماندگاری آنها توجه کنید.

مثلا یک تیشرت تبلیغاتی، یکی از ماندگارترین و پرکاربردترین هدایای تبلیغاتی است.

البته به شرطی که شکل ظاهری، طراحی و کیفیت خوبی داشته باشد. یکی از چیزهایی که باعث می‌شود هدیه تبلیغاتی مدت‌ها در دست مشتری و مخاطب باقی بماند، کاربردی بودن آن است.

هر چقدر که کاربردهای بیشتری داشته باشد، احتمال اینکه مخاطب مدت طولانی‌تری از آن استفاده کند، بیشتر می‌شود.

 

5. برای طراحی و انتخاب آن وقت بگذارید

برای اینکه هدیه تبلیغاتی خوب و ماندگاری داشته باشید، لازم نیست هزینه‌های گزافی بپردازید. فقط کافی است تا در انتخاب نوع آن دقت کنید.

طراحی خاصی برای آن در نظر بگیرید و برای طراحی و رنگبندی آن وقت بگذارید و در نهایت، چاپ هدایای تبلیغاتی را به یک مجموعه معتبر و باسابقه بسپارید تا محصول نهایی، کیفیت خوبی داشته باشد.

 

بهترین هدایای تبلیغاتی

 

اثر گذاری هدیه تبلیغاتی

به منظور اثرگذاری بیشتر و بهتر هدایای تبلیغاتی باید به زمان مناسب ارسال آن هم توجه نمود.

باید این کار در زمان مناسب و به فواصل زیاد انجام شود.اگر دقت کرده باشید؛ غالب شرکت ها نزدیک عید نوروز و یا در زمان ولنتاین و یا دیگر تعطیلات رسمی اقدام به ارسال هدیه تبلیغاتی می کنند تا اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

هم چنین باید به این نکته توجه داشت که.اگر تندتند و در فواصل زمانی کوتاه هدیه تبلیغاتی ارسال شود، روی خوشی ندارد و ممکن است جنبه منفی در ذهن مشتریان گذاشته و باعث حس رشوه گرفتن شود که باعث می شود مشتریان وفادار خود را از دست بدهید.

 

بهترین هدایای تبلیغاتی

 

محبوب ترین هدایای تبلیغاتی چیست ؟

هدایای تبلیغاتی این روزها تنوع قابل توجهی دارند. از خودکار تبلیغاتی ارزان و لیوان تبلیغاتی و دفترچه یادداشت گرفته تا پوشه دکمه دار ، چتر، کیف تبلیغاتی و فلش مموری تبلیغاتی و ساک دستی پارچه ای در بین این اقلام پیدا می‌شود.

در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم که که نوع هدیه تبلیغاتی را باید با توجه به نوع کسب و کار خود انتخاب کنید. در ادامه، چند مورد از محبوب‌ترین هدایای تبلیغاتی را معرفی می‌کنیم تا با توجه به ویژگی‌های آن، برای کسب و کارتان هدیه مناسب را در نظر بگیرید.

 

1. خودکار تبلیغاتی

خودکار تبلیغاتی یکی از قدیمی‌ترین هدایای تبلیغاتی و محبوب ترین هدایای تبلیغاتی است که به خاطر تاثیرگذاری و جذابیت، هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر مخاطبان شما را قشر دانشجو و محصل، کارمند و شرکت‌های دفتری بزرگ تشکیل می‌دهند، خودکار تبلیغاتی ارزان می‌تواند هدیه تبلیغاتی خوبی باشد.

البته خودکار تبلیغاتی ، یک وسیله مورد نیاز برای همه است. هرگز فراموش نمی‌شود و هنوز جذابیت خود را حفظ کرده است.

تقریبا برای معرفی همه نوع کسب‌وکاری می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

2. فلش تبلیغاتی

فلش جزو هدایای تبلیغاتی تقریبا جدید است و محبوبیت آن به علت بروز بودن آن است . برای معرفی کسب‌ و کارهایی که مرتبط با کامپیوتر و فناوری است، هدیه‌ تبلیغاتی بسیار مناسب است.

اگر مخاطبان شما را قشر جوان تشکیل می‌دهند، در انتخاب این هدیه شک نکنید.

فلش تبلیغاتی، هدیه‌ای کاربردی و ماندگار است و به همین علت میتوان فلش مموری تبلیغاتی را یکی از محبوب ترین هدایای تبلیغاتی نامید .

 

3. ماگ یا لیوان تبلیغاتی

ماگ یا لیوان تبلیغاتی سرامیکی هم جزو هدایای تبلیغاتی پرکاربرد و محبوب است.

از قدیم‌الایام مورد استفاده قرار می‌گرفته و هنوز هم محبوب است. ماگ تبلیغاتی هم مثل خودکار تبلیغاتی، مورد استفاده همه اقشار قرار می‌گیرد و تقریبا برای همه کسب‌وکارها می‌توانید از آن استفاده کنید. ماگ تبلیغاتی اغلب پیش جوانان بسیار محبوب است .

 

4. هدایای خاص با اهداف خاص

هدایای تبلیغاتی دیگری هم وجود دارند که عمومیت ندارند ولی برای اهداف خاص، می‌توانید به نحو تاثیرگذاری از آنها استفاده کنید.

مثلا توپ تبلیغاتی، چتر تبلیغاتی، کلاه تبلیغاتی یا سررسید و یا تقویم رومیزی و تقویم دیواری ، تیشرت تبلیغاتی ، ساک دستی پارچه ای از جمله محبوب ترین هدایای تبلیغاتی به شمار می آیند که عمومیت ندارد ولی برای اقشار مختلف و در شرایط گوناگون می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

 

امیدوارم بتوانید از این مقاله بهترین استفاده رو در جهت رونق کسب و کارتون ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *