مجله

راهنمای خرید کوسن مناسب مبلمان

راهنمای خرید کوسن

کوسن به عنوان یکی از عناصر دکوراسیون داخلی، از نظر زیبایی شناسی و تزئینی، برای مبلمان ارزش زیادی دارد. کوسن‌ها با ایجاد کانتراست و هماهنگی با رنگ و طرح مبلمان، به آن زیبایی و شیکی بیشتری بخشیده و همچنین در جلوگیری از سایش و خرابی پارچه مبلمان مؤثر هستند. همچنین کوسن‌ها می‌توانند به عنوان پشتیبان برای مشاهده تلویزیون و یا استفاده از لپ تاپ استفاده شوند.

چرا باید از کوسن برای مبل استفاده کنیم؟

استفاده از کوسن برای مبل دارای چندین فایده است:

 1. راحتی: کوسن‌ها جزو المان‌های شیک و راحت دکوراسیون داخلی هستند. آنها فضای مبلمان را نرم و راحت تر می‌کنند، بدین ترتیب شما به راحتی می‌توانید دراز کشیده و آرامش بخش تر زندگی کنید.
 2. ماندگاری: کوسن‌ها به عنوان یک المان قابل تعویض و جداسازی باعث بیان مدیریت زیبایی راحت تر مبل و تا حدودی از دوام و ماندگاری آن تضمین می‌کند.
 3. تغییر شکل: با تغییر الگو و شکل کوسن‌ها، می‌توانید شکل و ظاهر مبل را به راحتی تغییر داده و از زندگی دکوراتیو خود لذت بخشید.
 4. تنوع: داشتن کوسن‌های مختلف به اندازه صحیح الهامی زیبا به زندگی دکوراسیون داخلی اضافه می‌کند و تنوع رنگ‌ها و طرح‌ها به شما اجازه می‌دهد تا طرح دکوراسیون داخلی خود را مجدداً تعریف کنید.
 5. حفاظت: با قرار دادن کوسن در میان مبل، قابلیت حفاظت و جلوگیری از خرابی مبل به سادگی افزایش می‌یابد.

راهنمای انتخاب کوسن برای مبلمان

برای انتخاب کوسن مناسب برای مبلمان خانه‌تان، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

 1. سبک دکوراسیون داخلی خانه‌تان را در نظر بگیرید. اگر دکوراسیون داخلی شما کلاسیک است، کوسن‌های با طرحات کلاسیک را انتخاب کنید و اگر دکوراسیون شما مدرن است، کوسن‌های ساده و با رنگ‌های شاد و طرحات جریانی را انتخاب کنید.
 2. توجه کنید که رنگ و طرح کوسن انتخابی با رنگ و طرح مبلمان شما سازگاری داشته باشد. هر چند که یک کوسن با طرحات جذاب و زیبا ممکن است به نظرتان خیلی خوب باشد، اما اگر با مبلمان شما سازگار نباشد، به جای آرامش بخشی برای چشم، باعث ایجاد بی ترتیبی در دکوراسیون شود.
 3. برای انتخاب کوسن باید به محتوای کوسن نیز توجه داشته باشید. اگر برای استفاده روزانه است، متدهای شستشوی آن را بررسی کنید تا بعد از شستشو و استفاده کوتاه مدت، برای دور انداختن نیاز نباشد.
 4. تعداد کوسن که باید برای مبلمانتان انتخاب کنید را در نظر بگیرید؛ علاوه بر ظاهر زیبا باید برای محافظت از مبلمان هم مؤثر باشد.
 5. راحتی کوسن‌ها نیز از جمله نکات مهم برای انتخاب است. به یاد داشته باشید کوسن‌ها نباید خیلی سخت باشند و به راحتی از بین برنده نشوند.
 6. قیمت کوسن‌ها نیز یکی از مهمترین چیزهایی است که قبل از خرید باید به آن توجه کنید. قبل از تصمیم گیری، قیمت‌های مختلف را مقایسه کنید و مطمئن شوید که در پرداخت هزینه نهایی، مشمول هزینه‌های اضافه نیستید مانند هزینه‌های ارسال، بسته بندی و غیره.

چند نکته هنگام انتخاب پارچه کوسن

به چند نکته هنگام انتخاب پارچه کوسن توجه کنید:

 1. استفاده از پارچه‌های با کیفیت و مقاوم، برای جلوگیری از ساییدگی و خرابی زودرس کوسن‌ها.
 2. ترکیب پارچه کوسن با دکوراسیون داخلی اتاق، با توجه به رنگ و طرح انتخاب شود.
 3. کوسن‌های با پارچه‌های مخمل و کتان، برای استفاده در مناطق سرد سازگارتر هستند.
 4. توجه به نحوه شستشوی پارچه کوسن باشد. پارچه‌هایی با قابلیت شستشو در خانه به دلیل راحتی استفاده بیشتر توصیه می‌شود.
 5. در طرح و رنگ پارچه کوسن، با دقت عمل کنید تا با دیگر مؤلفه‌های دکوراسیون داخلی دیگر، مانند فرش و دیوارپوش، سازگار باشد.
 6. حتماً با توجه به سایز کوسن‌ها، پارچه مناسب برای سایز استفاده شده در نظر بگیرید.
 7. بهتر است از پارچه‌های ضد حساسیت برای کوسن‌های اتاق خواب استفاده کنید تا حساسیت‌های احتمالی در افراد حساس را به حداقل برسانید.
 8. برای کوسن‌های استفاده شده در مناطقی که دارای رطوبت زیاد است، از پارچه‌هایی با خاصیت ضد آب استفاده کنید تا در برابر گرفتگی و خشک شدگی مقاوم باشد.

امروزه کمتر فروشگاه‌هایی را می‌توانید بیابید که دارای کوسن‌های طرح دار و متنوع باشد. به فروشگاه وب سایت ایده چاپ سر بزنید و با خرید کوسن طرح دار زیبایی چشم نوازی به مبلمان و دکوراسیون داخلی منزلتان بدهید. کیفیت چاپ طرح‌ها به گونه‌ای انجام شده است که با شستشو کم رنگ نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *