مجله

راهنمای انتخاب پرده اتاق خواب

راهنمای انتخاب پرده اتاق خواب
هر فردی زمانی که تصمیم به استراحت می گیرد دوست دارد که احساس آرامش و لذت را تجربه نماید. به همین دلیل اتاق خوابی که هر فردی برای خود طراحی می کند باید به دکوراسیون و طرحی که برای آن انتخاب می کنند توجه داشته باشد تا بتواند این حس را به بهترین شکل ممکن تجربه نماید. در واقع افراد باید دقت کنند که از رنگ مناسبی برای اتاق خود استفاده کنند و یا اینکه تخت، پرده، میز و دیگر وسایلی را که برای اتاق خود انتخاب می کنند مطابق سلیقه خودشان باشد و به دنبال وسایلی باشند که احساس آرامش را به آن ها منتقل کند.

بهترین پارچه برای دوخت پرده اتاق خواب

یکی از مهم ترین مواردی که هنگام طراحی اتاق خواب باید به آن توجه داشت نوع پرده ای است که انتخاب می شود. زمانی که افراد برای خرید و انتخاب پرده اتاق خواب اقدام می کنند باید به موارد مختلفی توجه داشته باشند. از جمله این موارد می توان به رنگ پرده، جنس پرده، طرحی که برای پرده انتخاب می شود و همچنین اندازه پرده اشاره کرد.پرده ای که انتخاب می شود باید از لحاظ رنگ کاملا آرامش بخش باشد و در عین حال با دیگر لوازم اتاق مکمل باشد. همچنین افراد ترجیح می دهند که از بروز ترین مدل ها استفاده کنند به همین دلیل هنگام انتخاب پرده اتاق خواب به این نکته نیز توجه می شود. نکته قابل توجه دیگری که باید به آن اشاره داشته باشیم اندازه پرده است، در واقع افراد باید دقت کنند که پرده ی اتاق خوابشان کاملا هم اندازه پنجره اتاق باشد و بزرگ و یا کوچکتر نباشد.بهترین پارچه هایی که برای دوخت پرده اتاق خواب می تواند انتخاب کرد در لیست زیر قرار می گیرند؛
 • پرده تور
 • حریر
 • مخمل
 • ساتن
 • پارچه های طرح دار
 • زبرا
 • کرکره ای
طرح پارچه نیز از مسائلی است که زیاد به ان توجه می شود. افراد باید دقت کنند که طرحی مناسب با فضای اتاق خود و مکمل با رنگ و وسایل اتاق را انتخاب کنند.

از کجا پرده طرح دار بخرم؟

زمانی که افراد برای خرید پرده طرح دار اقدام می کنند ممکن است برایشان سوال ایجاد شود که کجا پرده طرح دار مطابق با سلیقه خود را خریداری کنند. افراد برای خرید مطابق میل و سلیقه خود می توانند به پرده سرا هایی که در سراسر کشور وجود دارد مراجعه کنند و طرح مناسب خود را خریداری کنند. تنوعی که در این سرا ها وجود دارد معمولا بسیار بالا است و افراد می توانند طرح مورد نظر خود را با قیمت مناسب خریداری کنند.با این حال این امکان برای افراد ایجاد شده است که اگر طرح مورد نظر خود را پیدا نکردند آن را بر روی پرده چاپ کنند. فروشگاه ایده چاپ با در اختیار داشتن متنوع ترین طرح های مربوط به پرده این امکان را برای شما فراهم کرده است که پرده اتاق خود را با طرح دلخواه خود سفارش دهید.

رنگ های مناسب برای پرده اتاق خواب

زمانی که از انتخاب رنگ برای پرده اتاق صحبت می شود، اولین توصیه ای که به افراد می شود این است که رنگ مورد علاقه خود را برای پرده اتاق خواب خود انتخاب کنند. در واقع افراد با این انتخاب می توانند احساس آرامش بیشتری را تجربه کنند؛ اما گاهی اوقات ممکن است که افراد به دنبال داشتن اتاقی شیک و مکمل باشند. در چنین حالتی معمولا به افراد توصیه می شود که رنگ و یا طرح پرده خود را بر اساس رنگ تخت خود انتخاب کنند. این مساله سبب می شود که فضای اتاق حالتی شیک تر و زیباتر داشته باشد.همانگونه که اشاره کردیم، توجه به سلیقه افراد هنگام انتخاب رنگ پرده بسیار حائز اهمیت است، به گونه ای که می توان بر اساس سلیقه از رنگ های گرم و یا سرد استفاده کرد. از جمله بهترین رنگ هایی که معمولا برای پرده انتخاب می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد
 • کرم
 • صورتی
 • رنگ های پاستیلی
 • آبی فیروزه ای
 • آبی آسمانی
سخن پایانیهمانگونه که اشاره کردیم، توجه به فضای اتاق خواب و همچنین توجه به نحوه طراحی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در واقع افراد باید توجه داشته باشند که طرح و وسایل اتاق خواب را به گونه ای انتخاب کنند که به آن ها احساس آرامش بدهد. توجه به طرح و مدل پرده اتاق خواب نیز شامل این موارد می شود. در واقع افراد زمانی که برای انتخاب پرده اتاق خواب مراجعه می کنند باید توجه داشته باشند که مدلی مناسب با فضای اتاق خود انتخاب کنند. بر همین اساس مشتریان می توانند راهنمایی های لازم را در این زمینه از افرادی که تجربه کافی را در این زمینه کسب کرده اند، دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *