مجله

تراول ماگ یا ماگ سفری چیست؟

تراول ماگ
آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که وقتی از خانه بیرون می روید بتوانید نوشیدنی گرم خود را به همراه ببرید و آن را در مسیر منزل به محل کار بنوشید. البته برای این کار فلاسک ها از قبل طراحی شده اند که ممکن است برای استفاده روزانه بزرگ و جا گیر به نظر برسند.از این رو تراول ماگ ها ساخته شده اند که بتوانید به جای فلاسک از آن ها استفاده کنید. اگر درباره این وسیله اطلاعات کمی داشته و دوست دارید بیشتر درباره آن ها بدانید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را دنبال کنید تا درباره تراول ماگ و راهنمای خرید آن بیشتر بدانید.

آشنایی با تراول ماگ

ماگ های مسافرتی یا تراول ماگ نوعی لیوان بزرگ است که می تواند تا مدت طولانی مایعات گرم مانند قهوه و چای را درون خود نگه دارد. این لیوان ها معمولا حجم بیشتری از مایعات را نسبت به سایر ماگ ها در خود جای می دهند. می توانید بدنه ماگ مسافرتی عایق بندی شده است.از این رو اجازه بیرون رفتن گرمای مایع را نمی دهد. ماگ مسافرتی دارای درب است که روی آن را محکم می گیرد. در نیز عایق است تا مانع بیرون رفتن گرمای مایع شود. جنس های متفاوتی نیز برای ماگ ها طراحی شده است که معمولا ماگ های فلزی از بقیه بیشتر طرفدار داشته و تولید آن نیز با تعداد بالایی مواجه است.

کاربرد تراول ماگ

از تراول ماگ ها می توان در موقعیت های بسیاری استفاده کرد که به شرح زیر هستند:
  • اگر در زمستان نیاز به نوشیدنی گرم بیرون از خانه دارید، می توانید از تراول ماگ ها استفاده کنید.
  • همان طور که از نام آن پیداست در سفر هم می توان از آن استفاده کرد.
  • هنگام رانندگی های خسته کننده می توان با تراول ماگ چای نوشید.
  • هنگام درس خواندن و مطالعه که زمان کم برای انجام کار های دیگر داریم می توانیم از تراول ماگ استفاده کنیم.
  • تراول ماگ ها می توانند جایگزین مناسبی برای انواع فلاسک باشند؛ زیرا جای کمتری می گیرند.

طرز استفاده از ماگ سفری

تراول ماگ ها قوانین مشابه فلاسک ها را برای استفاده دارند. هنگامی که مایع هنوز داغ است باید آن را در تراول ماگ بریزید. سپس درب آن را محکم ببندید. از اینکه جسم نیز به داخل تراول ماگ ببرید باید خودداری شود. هم چنین نباید قاشق را با بی احتیاطی داخل آن برد؛ زیرا احتمال شکستن لایه داخلی آن وجود دارند. البته گاهی اوقات ممکن است داخل تراول ماگ از شیشه نباشد. درب تراول ماگ پیچی یا قفل دار است. معمولا درب های قفل دار بهتر از پیچی عمل می کنند و گاهی محکم تر نیز هستند؛ اما اگر قرار است تراول ماگ را در کیف بگذارید بهتر است از درب پیچی استفاده کنید.

نکات مهم در انتخاب تراول ماگ

برای اینکه بتوان تراول ماگ را به بهترین شکل خریداری کرد نیاز است تا نکاتی را رعایت کنیم. اول اینکه برای خرید ماگ طرح دار باید به اینکه طرح قابل پاک شدن هست یا خیر توجه کرد. ممکن است طرح آن با چندبار شستشو پاک شود.بعد از آن باید دقت کرد که ماگ قابل شستشو باشد. ماگ هایی که دهانه باریک دارند سخت تر شستشو می شوند. درب ماگ باید قفل محکم داشته و واشر های آن به بهترین شکل طراحی شده باشد. بدنه ماگ از بیرون و داخل نیز باید کاملا عایق باشد تا مانع از خروج گرمای مایعات به خارج شود.جمع بندیماگ مسافرتی یکی از بهترین و کاربردی ترین وسایل است که می توان از آن ها در برای گرم نگه داشتن نوشیدنی ها استفاده کرد. هم چنین این ماگ ها برای روزهای سرد زمستانی که نیاز به یک نوشیدنی گرم بیرون از منزل دارید بسیار کاربردی هستند.امروزه البته ماگ های هوشمندی نیز طراحی شده اند که دمای مایعات را در سر خود نشان می دهد. با این حال باید در هنگام خرید، نیازهای خود را از یک ماگ مسافرتی در نظر گرفت و نوع مناسب را خریداری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *