مجله

انواع پارچه مناسب برای تیشرت

پارچه مناسب برای تیشرت
در تولید تیشرت از پارچه های مختلفی استفاده می شود که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند. در صورتی که برای شما نیز سوال شده است که بهترین پارچه برای تیشرت کدام است این متن را تا آخر مطالعه نمایید. در اصل جواب این که بهترین پارچه برای تیشرت کدام است به مدل تیشرتی که مورد پسندتان است بستگی دارد. پر مصرف ترین انواع پارچه ها برای تیشرت ها نخ پنبه می باشد، البته نخ پنبه ها از نظر بافت و وزن با هم تفاوت هایی دارند. تیشرت ها برای هضم گرمای تابستان گزینه ی بسیار مناسبی می باشند.

پارچه تیشرت چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مهم ترین کارها برای افرادی که می خواهند تابستان خود را با لباس های رنگی و خنکی سپری کنند، خرید تیشرت های رنگارنگ، خنک و کم چروک و ضد حساسیت می باشد. داشتن تیشرت باکیفیت مستلزم دانستن نکات مهم در رابطه با جنس پارچه استفاده شده در آن ها می باشد. پارچه خوب برای تیشرت باید اجازه دهد هوا به راحتی در لابلای بافت های آن عبور نموده و فرد به واسطه آن احساس خنکی نماید. پارچه هایی که سبک و نرم بوده و مقاومت بالایی دارند در نظر خریداران محبوب تر می باشند.

کدام پارچه ها برای تیشرت مناسب هستند؟

یکی از راحت ترین لباس ها برای زنان، مردان و بچه ها تیشرت ها می باشند که کاربردهای بسیار زیادی دارند. غالبا تیشرت ها را از جنس های باکیفیت تولید می کنند. پارچه های ضد حساسیت و ضد چروک و خنک برای تیشرت ها موارد بهتری به شمار می آیند. بهتر است قبل از خرید تیشرت در رابطه با جنس آن تحقیق نمایید تا تیشرت مرغوب تری تهیه کرده و احساس راحتی در آن داشته باشید. بهترین انواع پارچه های برای تیشرت ها عبارتند از:
  • پارچه ویسکوز
  • پارچه نخ پنبه
  • پارچه پلی استر
  • پارچه تریکو

پارچه ویسکوز

یکی از بهترین پارچه ها برای تولید تیشرت پارچه ویسکوز می باشد که الیاف آن مانند پنبه و طبیعی اند. پارچه های ویسکوز نسبت به پارچه های پنبه ای ارزان تر می باشند. این نوع از پارچه ها دارای حالت کشی بوده و خنک و بسیار نرم می باشند.پارچه نخ پنبهمی توان پارچه نخ پنبه را بهترین انتخاب برای تیشرت نامید. این پارچه ها از تعریق بدن جلوگیری نموده و منافذ ریزی در خود دارند که گردش هوا را بر روی پوست ممکن می سازد. تیشرت هایی با پارچه های نخ پنبه کمتر چروک می شوند. از پارچه های نخ پنبه برای دوخت تیشرت زنانه و مردانه و بچگانه استفاده می نمایند.

پارچه پلی استر

از الیاف مصنوعی پارچه هایی تحت عنوان پلی استر تولید می شوند. این پارچه ها غالبا برای دوخت تیشرت های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند. تیشرت های پلی استری دیر چروک شده و به سادگی شسته می شوند و به همین دلیل است که برای لباس های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند.

پارچه تریکو

تریکو ها غالبا همان پارچه های نخی می باشند که در دوخت تیشرت مورد استفاده قرار می گیرند در برخی از انواع تیشرت ها نیز کمی الیاف مصنوی به کار می رود. متداول ترین پارچه برای دوخت تیشرت ها را می توان تریکو نامید. انواع تریکو ها وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خودش را دارد.جمع بندیوجود تنوع در جنس پارچه تیشرت های موجود در بازار خریداران را گیج می کند. در خرید تیشرت بهتر است حتما به جنس پارچه آن توجه نمایید. جنس پارچه تیشرت را اولین و مهم ترین نکته در خرید تیشرت می توان نامید. در صورتی که فردی هستید که زیاد عرق می کند بهتر است از تیشرت هایی با پارچه پلی استر استفاده نکنید. تیشرت هایی از جنس نخ پنبه برای این قبیل افراد گزینه بهتری می باشد. در خرید تیشرت طرح دار به شستشوی ساده تر که جنس تیشرت آن را مشخص می نماید دقت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *