مجله

تیشرت چیست و چه فرقی با پولوشرت می کند؟

تیشرت
تیشرت ها و پولوشرت ها در انواع زنانه و مردانه موجود هستند و سبک های مختلفی از آن ها وجود دارد. پولوشرت ها برعکس تیشرت ها جنس ضخیم دارند و در تمام فصل ها کاربرد دارند.تیشرت را اغلب در مراسم های غیر رسمی و به اصطلاح خودمانی استفاده می کنند. تیشرت ها به دلیل راحت بودن، بسیار پرطرفدار هستند و به سادگی با لباس های دیگر ست می شوند.اگر از آن دسته افرادی هستید که به جزئیات استایل و سبک پوشش خود اهمیت می دهید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

تیشرت چیست؟

تیشرت ها غالبا دارای پارچه سبک و راحت هستند و به دلیل تنوع رنگی بالایی که دارند، بسیار مورد استقبال افراد زیادی قرار می گیرند.معمولا تیشرت ها دارای یقه گرد هستند اما نوع دیگری از آن وجود دارد که به تیشرت یقه ۷ معروف است. در قرن نوزدهم، از تیشرت ها به عنوان لباس زیر استفاده می شده که با مرور زمان و در اواسط قرن بیستم، به یک لباس معمولی تبدیل شده و مورد استفاده همگان قرار می گیرد.

پولوشرت چیست؟

پولوشرت به نوعی از تیشرت گفته می شود که دارای یقه و چند دکمه است. پولوشرت ها معمولا جنس ضخیم دارند و متشکل از چند لایه نخ هستند. از پولوشرت ها در ابتدا به عنوان لباس ورزشی استفاده می شده است.به دلیل محبوبیت این لباس در بین ورزشکاران، به نام های تیشرت چوگان و تیشرت تنیس نیز شناخته می شود.بر عکس تیشرت ها، از پولوشرت ها به دلیل یقه دار بودن، می توان در جلسات رسمی نیز استفاده کرد. پارچه هایی که در تولید پولوشرت ها به کار می روند، دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و نسبت به تیشرت ها از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

تفاوت بین پولوشرت و تیشرت در چیست؟

اغلب افراد پولوشرت را در دسته بندی تیشرت ها قرار می دهند. اگر جزئیات این دو لباس را مورد بررسی قرار دهید، متوجه تفاوت های بسیار آن خواهید شد. در ادامه به شرح مختصری از تفاوت های این دو لباس خواهیم پرداخت.
  • تیشرت ها معمولا یقه ندارند اما پولوشرت ها دارای یقه و دکمه هستند.
  • نوع الیاف پارچه پولوشرت ها نسبت به تیشرت ها قوی تر است.
  • پولوشرت ها معمولا در رنگ های ساده و تیشرت ها در رنگ های متنوع تولید می شوند.
  • تیشرت ها در فصول گرم سال و پولوشرت ها تقریبا در تمام فصول کاربرد دارند.

تیشرت یا پولوشرت، کدام بهتر است؟

اگر این سوال در ذهنتان ایجاد شده است که تیشرت بهتر است یا پولوشرت، باید بگوییم که انتخاب یکی از این دو، بستگی به سبک پوشش و استایل هر شخص دارد.همچنین موضوع دیگری که می تواند در انتخاب هر یک از این موارد تاثیرگذار باشد، آب و هوا است. در هر فصل لباس مخصوص همان فصل را می پوشیم؛ اما ممکن است منطقه ای که در آن سکونت دارید از آب و هوای ویژه ای برخوردار باشد که این مورد نیز در انتخاب تیشرت یا پولوشرت موثر واقع می شود.در نهایتامروزه با پیشرفت چشمگیری که در صنعت لباس به وجود آمده است، ممکن است در خرید انواع لباس و همچنین کاربرد هر یک کمی سر در گم شوید. در این مقاله به شرح کلی از ویژگی های انواع تیشرت و پولوشرت پرداختیم. لازم است بدانید پولوشرت ها بدون طرح و چاپ عرضه می شوند و اگر به خرید تیشرت طرح دار علاقه دارید، پولوشرت انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیارتان قرار داده باشیم.لطفا اگر در زمینه خرید تیشرت یا پولوشرت تجربه ای دارید، با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *